OBVESTILA

ob četrtktih med 17.00 in 18.00 ter

ob petkih med 17.00 in 18.00;

VELIKA TELOVADNICA

ob torkih in četrtkih med 17.00 in 18.00.

Slavnostni koncert ob 15. obletnici dislociranega oddelka Glasbene šole Celje v Štorah

V sredo, 15. 1. 2020, je bil v Kulturnem domu Štore slavnostni koncert ob 15. obletnici dislociranega oddelka Glasbene šole Celje v Štorah. Na prireditvi se nam je predstavil tudi Mladinski pevski zbor OŠ Štore z zborovodkinjo Špelo Florjanič, ki je najprej nastopil z dvema pesmima, in sicer s Hail Holy Queen iz filma Nune pojejo in Hvala za vso glasbo, skupine Abba. Na klavirju jih je spremljala pianistka Nataša Lazić, na tolkalih pa tolkalist Borut Pinter. Nato so se jim na odru pridružili še člani Tuba – evfonij kvarteta, s katerimi so skupaj predstavili še skladbi Hark! The Herald in Let it snow, pri slednji se jim je pridružil tudi tolkalist Borut Pinter.

Kar nekaj pevk in pevcev mladinskega zbora pa je nastopilo že prej, ko so se predstavili z igranjem na inštrument, ki se ga učijo igrati na dislociranem oddelku GŠ v Štorah.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim učencem za čudovit prispevek k lepemu večeru. Vsem učencem dislociranega oddelka GŠ Celje v Štorah, učiteljem in vodstvu pa ob jubileju iskreno čestitamo za odlično predajanje svojega znanja in motiviranje mladih pri glasbenem ustvarjanju. Naj bo uspešno še naprej.

Zborovodkinja,
Špela Florjanič

Avtorica fotografij: Sara Lampret

Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

Na proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti smo prisluhnili pevcem, glasbenikom in recitatorjem ter si ogledali skupni nastop plesalcev iz 3., 7. in 8. razreda. Združili smo moči in pomagali pevskemu zboru vzdrževati ritem pri pesmi Feliz Navidad. Bilo je lepo in poučno. Fotografije s prireditve si lahko ogledate tukaj.

Maruša Kroflič in Iris Gradišnik

Nočni pohod

V petek,13. 12. 2019, se je 31 mladih planincev pod vodstvom Betke Jelen, Silva Gorjupa in Staneta Lešketa ter v spremstvu Danice Kocijan Kiker, Tatjane Mravljak in Mateje Turinek odpravilo na nočni pohod z lučkami. Že pred odhodom je bilo čutiti vznemirjenost in veselo razpoloženje mladih planincev. Pot nas je vodila ob Voglajni, kjer smo poslušali šumenje reke in z lučkami osvetljevali bližnjo okolico. V gozdu smo vsi ugasnili svetilke in doživeli čar noči. Na cilju v Kompolah nas je čakal topel čaj in polna miza prazničnih dobrot. Pred prihodom staršev pa smo mladi planinci uživali ob sneženju in opazovali vremensko dogajanje. Mladi planinci z veseljem pričakujejo naslednji izlet.

Mentorica Planinskega krožka:
Danica Kocijan Kiker

Pohod na Svetino

V nedeljo,13. 10. 2019, so se mladi planinci pod vodstvom Valterja Jelena, Silva Gorjupa in Staneta Lešketa ter v spremstvu Danice Kocijan Kiker, Urške Babuder in Vide Saksida odpravili na prvi planinski pohod. S svojo prisotnostjo so tako obeležili kulturni dogodek, posvečen pisateljici in svetovni popotnici Almi Karlin. Malo utrujeni in polni lepih vtisov smo prispeli na Svetino, kjer so nas pričakali starši, kulturna prireditev in tržnica, polna jesenskih dobrot. Mladi planinci z veseljem pričakujejo naslednji izlet.

Mentorica Planinskega krožka:
Danica Kocijan Kiker