OBVESTILA

ob četrtktih med 17.00 in 18.00 ter

ob petkih med 17.00 in 18.00;

VELIKA TELOVADNICA

ob torkih in četrtkih med 17.00 in 18.00.

Projekt mednarodne izmenjave knjižnih kazalk

V letošnjem šolskem letu se je knjižnica OŠ Štore priključila projektu Mednarodna izmenjava knjižnih kazalk. Za partnersko šolo so nam dodelili Caufield Grammar school iz Melbourna v Avstraliji. V okviru projekta so učenci  3. a in 3. b razreda v šolski knjižnici raziskovali Avstralijo. Seznanili so se z njenimi značilnostmi in odkrivali edinstven avstralski svet živali. Svoje ugotovitve so zapisali v obliki miselnih vzorcev. Izdelali so tudi knjižne kazalke z elementi, ki predstavljajo Slovenijo. Izdelavi knjižnih kazalk so se pridružili tudi učenci 1. razreda v okviru krožka Brihta pod mentorstvom Aleksandre Kovačič. Tako v Avstraliji kot pri nas smo nestrpno pričakovali knjižne kazalke. Izmenjava je uspela, otroci pa so bili nad sodelovanjem navdušeni. Veselimo se prihodnjega šolskega leta in nove partnerske šole.

Več utrinkov si lahko pogledate v galeriji.

Tehniški dan – 1. razred

Slovenska ljudska pravljica Kurent pravi, da se vsako leto od svečnice do pepelnice Kurent v ovčjem kožuhu, opasan s kravjimi zvonci in z ježevko v roki, požene čez polja. Glun, glun glun! takrat po deželi odzvanja. Tako Kurent zimo preganja. S to krasno pravljico smo v petek, 14. februarja, obogatili tehniški dan o ljudskih navadah in običajih. Delavnice v prvem razredu so bile delovno in pustno obarvane, manjkal ni niti ples. Ogled slik: Tehniški dan

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku

V petek, 7. februarja 2020, smo na OŠ Štore in v KD Štore pripravili pester kulturni program v čast našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu in vsem, ki so doprinesli k veličastnosti slovenske kulture.

S pesmijo, plesom in melodijo so se nastopajoči učenci poklonili slovenski kulturi in na ta način izrazili spoštovanje ob tako pomembnem prazniku za slovenski narod.

Več utrinkov s prireditve si lahko ogledate  v galeriji.

Mini Planica

V četrtek, 6. februarja, so se učenci prve triade uspešno podali na skakalno dogodivščino. V šolo je prispela Mini Planica. To je sestavljiva smučarska skakalnica, namenjena otrokom, starim od 6 do 12 let, na njej pa se izvajajo pravi smučarski skoki na otrokom prilagojen in varen način. Za ogled slik obiščite galerijo.

februar 2020
PTSČPSN