OBVESTILA

AKTUALNI DATUMI

PROSTI TERMINI ZA NAJEM TELOVADNICE v šol. l. 2019/20:

VELIKA TELOVADNICA

torek, 17.00-18.00

četrtek, 17.00-18.00

MALA TELOVADNICA

ponedeljek, 16.00-17.00

torek, 16.00-17.00

sreda, 16.00-17.30 in 20.00-21.00

četrtek, 17.00-18.00

Obisk medicinskih sester v prvih razredih

V sredo, 27. 11. 2019, je učence prvih razredov obiskala zobna sestra in jim za začetek prebrala pravljico Mišek Tip pri zobozdravniku. Otrokom je predstavila, na kakšen način skrbimo za zobe, da ostanejo zdravi in lepi. Starši naj otrokom ščetkajo zobke še vsaj do desetega leta starosti. Prihodnje šolsko leto bodo učenci že lahko sodelovali v tekmovanju za čiste zobke in se potegovali za lepo nagrado. V četrtek pa je učence obiskala še medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Celje ter jih poučila o pomembnosti osebne higiene, zdravega prehranjevanja in aktivnega življenjskega sloga. Učenci so pokazali veliko znanja, za v razred so izdelali poučen plakat. Pouk je popestril tudi ogled lutkovnega izobraževalnega posnetka za otroke. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.

Ekskurzija v čokoladnico Zotter in mesto Gradec

V soboto, 30. 11. 2019, smo se nadarjeni učenci in učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Sodobna priprave hrane, odpravili v našo severno sosedo, Avstrijo. Najprej smo si ogledali mini živalski vrt, kjer smo videli prašičke, lame, ovce in druge živali. Po malici smo odšli v čokoladnico Zotter, kjer smo opazovali, kako izdelujejo čokolado. Med ogledom smo lahko poizkusili 300 različnih vrst čokolade. Na koncu smo imeli najpogumnejši možnost poizkusiti tudi čokolado iz zmletih črvičkov, s svinjsko krvjo in še nekaj čokolad z nenavadnimi sestavinami.

Sledil je ogled znamenite orožarne v Gradcu, ki je delovala v 17. stoletju. Po muzeju smo imeli voden ogled v angleškem jeziku. Bili smo priča smešnim in tudi strahotnim zgodbam ter neprecenljivi opremi.

Napočil je čas za božični sejem in spust po najdaljšem notranjem toboganu na svetu. Meni je bil ta del najljubši. Najprej me je bilo zelo strah, a kmalu sem začel uživati. To doživetje je bilo nepozabno.

Fotoutrinke z izleta si lahko ogledate na Ekskurzija v čokoladnico Zotter in mesto Gradec.

Filip Juršinič, 8. b

Plavanje v Thermani Laško

V torek, 19. 11. 2019, smo se nadarjeni učenci in učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Šport za zdravje, odpravili na vlak, ki nas je popeljal na bazen v Thermano Laško. Hitro smo si nadeli kopalke in zaplavali v bazenu. Učitelj je najprej preveril naše plavalne sposobnosti, nato smo lahko prosto plavali. Bilo je zelo zabavno in zanimivo in čeprav smo bili zvečer vsi zelo utrujeni, si želim še več takšnih aktivnosti.

Maja Novak, 8. a

NOVOLETNI BAZAR

Približuje se čarobni december in z njim novoletni bazar, ki ga bomo na šoli priredili v torek, 3. 12. 2019. Pričetek bazarja bo ob 15.30 v veliki telovadnici, ob 16.00 pa ste vabljeni na kulturno prireditev v malo telovadnico. Govorilne ure bodo za vse ob 17.00.

Na šoli že potekajo ustvarjalne delavnice, kjer izpod rok učencev nastajajo različni izdelki. S prispevki v zameno za izdelek pomembno prispevate v šolski sklad, ki deluje na šoli in od koder se sofinancirajo nadstandardni programi, nakup nadstandardne opreme in učil, sofinancira se program za nadarjene učence, učence se lahko nagradi za izjemne dosežke. Pomagamo lahko tudi socialno ogroženim družinam. Novoletni bazar prinaša tudi kakšno zanimivo novost.

Vljudno vabljeni.

20191111_110017_hdr