OBVESTILA

Organizacija pouka v času zaprtja šole

1.4 2020

Dragi učenci in starši,

zavihek  svetovalna služba je prenovljen. Tokrat, glede na razmere, malo drugače. Pokukajte vanj. Verjamem, da bo vsakdo našel nekaj zase.

Nežka Ana Rajh, šolska svetovalna delavka

31.3 2020

Mednarodni mesec otroške knjige

30.3 2020

PRILAGOJENI URNIKI (predmetna stopnja)                     UČENJE NA DALJAVO

18.3.2020

Zgodbica za mlajše otroke o koronavirusu. Povezava na spletno knjigo. Povezava na video.

16.3.2020

Da bi omogočili nemoten pouk doma, smo zaradi ponedeljkovega nedelovanja arnesovih spletnih strani, ustvarili kopijo vseh gradiv na http://tiny.cc/os-store. Dodajte si povezavo med priljubljene povezave, tako da boste lahko nemoteno nadaljevali z učenjem.

16.3.2020

Dragi starši!

Prosim vas, da morebitna navodila o učenju na daljavo, ki jih boste prejeli po e-pošti, prenašate svojim otrokom in jim po svojih najboljših močeh pomagate pri tovrstni obliki šolanja.

Prav tako vas prosim, da spremljate novosti na spletni strani šole.

Verjamem, da bomo s skupnimi močmi uspeli čim hitreje zajeziti širjenje virusa in premostiti čas, ko bodo šolska vrata zaprta, znanje pa bomo širili in pridobivali na sodoben način, izven šolskih prostorov.

Gradiva se nahajajo na povezavi https://www.os-store.si/ucenje-na-daljavo

30.3.2020 Dopis vsem devetošolkam in devetošolcem iz Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport

Prosimo vas, da prijavnic za vpis na srednje šole ne pošiljate s povratnico, saj to pomeni, da jih je treba iti iskat na pošto. Zavedamo se, da želite pri sebi shraniti dokaz, da so bile prijavnice pravočasno oddane na pravi naslov, vendar za tak dokaz popolnoma zadošča, da prijavnice pošiljate priporočeno (lahko pa celo samo po navadni pošti), s čimer se izognemo dodatnim potem na pošto in s tem zaposlene na pošti in na srednjih šolah ne izpostavljamo okužbam.

Lepo prosim, da upoštevate to obvestilo, ob tem pa naj še enkrat povemo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so vpisni pogoj v nekatere srednješolske izobraževalne programe, v katere se želijo prijaviti vaši devetošolci, ali razgovorov z devetošolci, ki se prijavljajo za vpis v športne oddelke, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno-izobraževalne dejavnosti. Posledično bo prestavljen tudi rok za prijavo za vpis v srednje šole za prihodnje šolsko leto. O spremenjenih, natančnih datumih pa vas bomo obvestili naknadno, zato brez skrbi.

24.3.2020

Dragi učenci in starši,

glede na spremenjen način vzgojno-izobraževalnega dela vam sporočam, da sem poleg elektronskega naslova dosegljiva tudi na telefonski številki 031/320-389 vsak dan od ponedeljka do petka v času med 8.00 in 14.00. Pokličete me lahko vsi, ki imate kakšno vprašanje, težavo ali samo misel, ki bi jo radi delili. Poskušala vam bom pomagati ali vam v čim krajšem možnem času zagotoviti odgovor. V pričakovanju ponovnega snidenja vas lepo pozdravljam.

Nežka Ana Rajh, šolska svetovalna delavka

VPIS V SREDNJO ŠOLO

Glede rokovnika za prijavo in vpis v srednje šole vam v skladu s trenutnimi navodili Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport sporočamo, da bodo srednje šole, ki še niso izvedle preizkusov nadarjenosti, ki so vpisni pogoj za vpis v nekatere srednješolske izobraževalne programe, ali razgovorov s kandidati, ki bi se želeli prijaviti v športne oddelke, te aktivnosti izvedle po izteku ukrepa začasnega prenehanja vzgojno – izobraževalne dejavnosti.

Prestavljen bo tudi rok za prijavo za vpis v srednje šole in dijaške domove ter izpolnjevanje prijavnic. O natančnem datumu vas bomo obvestili.

Nagovor ob zaprtju šole

Drage učenke in učenci!

Zahvaljujem se vam, da ravnate družbeno odgovorno ter upoštevate priporočila, da ostajate doma, da ne sprejemate obiskov ali se družite s prijatelji. S takšnim ravnanjem vsi skupaj ščitimo najšibkejše člene naše družbe (dedke, babice, kronične bolnike, …) in pomembno prispevamo k omejevanju širjenja novega virusa.

Kljub temu, da je šola za nekaj časa zaprla svoja vrata, bo pouk tekel naprej. Učenci se boste šolali na daljavo s pomočjo navodil in gradiv za delo, ki jih bodo vaši  učitelji posredovali staršem v elektronskih sporočilih, preko eAsistenta ali pa jih boste našli na šolski spletni strani pod zavihkom Učenje na daljavo.

Učitelji vam bodo priskočili na pomoč, če jo boste potrebovali, preko e-pošte. Njihovi elektronski naslovi so objavljeni na spletni strani šole: https://www.os-store.si/sola/zaposleni/.

Želimo vam uspešno delo, predvsem pa pazite na svoje zdravje in s tem na zdravje vseh ljudi okoli vas.

Stran 1 od 3012345...102030...Zadnja »

20191017_111619-small
april 2020