V četrtek, 27. 9. 2018, so imeli učenci 7. razreda kulturni dan v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, katerega glavna cilja sta promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja ter spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja knjižnic.

Ob 7.40 uri smo se zbrali pred šolo in se napotili proti železniški postaji Štore, od koder smo se z vlakom odpeljali v Celje. Obiskali smo Osrednjo knjižnico Celje, kjer nas je sprejela knjižničarka, gospa Ida. Predstavila nam je knjižnico, gradivo, ki ga imajo, kako je razporejeno na oddelku za otroke in mladino, kako se učenci vpišejo v knjižnico in kako si lahko s knjigomatom sami izposojajo in vračajo gradivo. Učenci so se prav tako preizkusili v reševanju nagradne knjižne uganke. Ob koncu obiska so vsi sedmošolci v dar prejeli knjigo Avtobus ob treh, ki jo je napisala Nataša Konc Lorenzutti.

Sledil je voden ogled v Otroškem muzeju Hermanov brlog, kjer so si učenci ogledali interaktivno razstavo o spoznavanju sveta in stalno razstavo Živeti v Celju. Polni novih spoznanj smo se iz Celja odpravili proti šoli.

 

Barbara Štimulak, koordinatorica

           

 

Dostopnost