Izbrani učenci smo se 21. 3. 2019 odpravili na ogled v Planico, kjer so imeli skakalci treninge in kvalifikacije. Okoli 6. ure zjutraj smo se z avtobusom odpeljali izpred šole. Vožnja do tja ni bila tako zanimiva kot nazaj, saj smo še vsi bili malo zaspani. Na poti smo pobrali še vodiča, predstavnika Zavarovalnice Triglav, ki nam je podaril nalepke, kape in bone za hrano. Težko pričakovano smo ob 9. uri prispeli na cilj. V veliki gneči smo se odpravili proti letalnici. Za malico smo dobili hot dog ter ob ogledu skokov in prijetnem soncu pomalicali. Navijali smo z vsemi močmi za naše najboljše letalce, eden od naših pa je poletel tudi na 3. mesto. Seveda pa smo bili ponosni na vsakogar izmed njih. Kvalifikacije so potekale do 12. ure, ob prijetni glasbi pa je bilo vzdušje še boljše. Po poletih smo si ogledali tudi nastop, na katerem sta nas zabava Challe Salle in Nipke. Malo smo zapeli in zaplesali, nato pa je bil žal čas za povratek v Štore. Na poti domov smo se ustavili še na črpalki in se malo posladkali z mafini in s čokoladnim mlekom. Ob poslušanju glasbe in seveda tudi utrujenosti od navijanja je pot hitro minila. Vrnili smo okoli 17. ure. Izlet v odlični družbi, v spremstvu odličnih učiteljic in prijetnem vremenu se nam bo zagotovo zelo dobro vtisnil v spomin.

Ana Rom, 9. a

Fotoutrinke našega izleta si lahko ogledate na:Planica

Dostopnost