1. septembra, na dan zlatih knjig, vsako leto pričnemo z novim bralnim letom in seveda tudi bralno značko. Zato so v torek, 17. septembra, prvošolčki prvič stopili skozi vrata šolske knjižnice. Otroci so tako spoznali pravila vedenja v knjižnici, kako se spoštljivo ravna s knjigo in o postavitvi knjig v knjižnici.

V okviru Društva Bralna značka Slovenije so ob začetku novega bralnega leta v dar so prejeli knjigo Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado. Dogovorili smo se, da bodo vsi sodelovali pri bralni znački. Prav tako so dobili vsak svojo izkaznico, ki jo bodo ilustrirali. Prvo srečanje je bilo zabavno in poučno. Upam, da bodo postali obiski knjižnice in druženja s knjigo stalnica v življenju naših prvošolcev, saj že star pregovor pravi, da je branje najboljše učenje.

 

Dostopnost