V petek, 25. 10. 2019, je na ploščadi pred Osnovno šolo Štore potekala slovesna prireditev ob bližajočem dnevu spomina na pokojne. V spokojni tišini jesenskega časa smo se poklonili vsem, ki so žrtvovali svoja življenja za slovenski narod in ohranitev slovenske besede.

Ob rahlem vetriču in še toplimi jesenskim žarki je začetek spominske slovesnosti naznanil mladinski pevski zbor z Zdravljico. Osmošolca Maruša Kroflič in Filip Juršinič sta v povezovalnem besedilu poudarila, da je tudi smrt del življenja, da je življenje krhko in minljivo, zato ga moramo napolniti z bogatimi spomini in ga živeti v vsej svoji polnosti. Zoja Šuster se nam je predstavila z deklamacijo pesmi Toneta Pavčka Kdaj ste umrli?, ki pravi, da se nič ne končuje, da je vse nadaljevanje.

Plesalci izbirnega predmeta Ples so nam v gibu plesne umetnosti izrazili slovo, ubesedila pa ga je Zala Majoranc v istoimenski pesmi pesnice Lili Novy. Obiskovalci, predstavniki Slovenske vojske in Zveze borcev, smo med drugim prisluhnili Emilu Ibriću in Cankarjevi edini, zadnji besedi. Z domovinskima pesmima Bleda luna in Smrt v brdih smo se spoštljivo zahvalili vsem rajnim.

Z mislijo, da je spomin kot pesem, ki v srcih odzvanja in kot ljubezen, ki v srcih prebiva, ter pesmijo MPZ smo zaključili spominsko prireditev.

Vsem udeležencem in obiskovalcem se zahvaljujemo za udeležbo.

Dostopnost