Ustvarjalne urice pri predmetu likovna umetnost so učenci kreativno preživljali v oblikovanju raznolikih nalog in negovanju lastnega likovnega izraza. S svojimi izdelki, ki so nastajali v obliki kiparjenja, arhitekturnega oblikovanja, risanja, slikanja, kolaža, računalniškega oblikovanja, so aktivno sodelovali na spletnih likovnih natečajih v organizaciji JSKD-ja.

Med 26. marcem in 30. aprilom je potekal spletni natečaj Razgledi doma.

V spletnem natečaju za vse generacije z naslovom »Razgledi doma« so se povezale ne le raznolike generacije širom Slovenije, temveč tudi zamejski Slovenci in drugi Slovenci po svetu. Odzvali so se številni in ogled je mogoč v spletnem albumu na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/JSKD.Likovna.dejavost/photos/?tab=album&album_id=908395816248314&ref=page_internal  .

Barve naše šole predstavljajo učenki razredne stopnje, Salina Gobec in Tajda Mastnak, ter učenci predmetne stopnje, Gal Kovačič, Aleks Ferenčak, Ana Štrus, Anja Boršič, Gal Pušnik, Hana Harambašić, Jaša Kropf, Timotej Ramšak, Jure Robek, Lana Kačičnik, Laura Cmok, Lovro Bratina, Tevž Obržan, Teja Perčič, Luka Gorenjak, Luka Lečnik, Luka Vasle, Maj Štrlekar, Žiga Tovornik, Živa Selič, Vid Žveplan, Zala Majaronc, Naja Cekić, Maša Tovornik, Mia Hafner, Neli Poljanšek Lukanc, Nika Kragelj, Sifet Vejzović, Tim Skale, Hana Draksler, Nuša Horvat, Filip Juršinič, Pia Čavš,  Aneja Radšel in  Katarina Šuhel.

Vzporedno je potekal natečaj »Protistrup«, kjer so sodelujoči v obliki zgodbe v stripu pripovedovali o svoji izkušnji, vtisih in pogledu na čas karantene ter samoizolacije. Prispelo je 380 stripov, med katerimi  so tudi stripi učencev OŠ Štore. Šestošolci so ob pouku likovne umetnosti oblikovali »Strip v času koronavirusa« in v spletni galeriji se predstavljajo izdelki Lovra Bratine, Luke Gorenjaka in Nike Kragelj.

Spletni album na Facebook strani JSKD likovna dejavnost je objavljen z nazivom natečaj #Protistrup na spletni povezavi: https://www.facebook.com/JSKD.Likovna.dejavost/photos/a.908375219583707/929468964140999/?type=3&theater .

Čestitam vsem sodelujočim učencem na natečajih kot tudi vsem tistim učencem, ki so v objemu doma ustvarjalno preživljali svoj čas.

Učiteljica likovne umetnosti

Urška Babuder

 

 

Dostopnost