V ponedeljek, 11. 1. 2021 in torek, 19. 1. 2021 smo na OŠ Štore izvedli zimski športni dan, v katerem so učenci od 6. do 9. razreda v času izobraževanja na daljavo, imeli zimske radosti na snegu.

Motorične sposobnosti otrok so se v letošnjem letu zelo poslabšale. To nam potrjujejo tudi septembrski rezultati Športno vzgojnega kartona. Prvi spomladanski val je vplival na otroke, da so se navadili sedentarnega načina življenja pred računalniki.

Če so nekoč otroci hodili v šolo več kilometrov peš, so se v letu 2020 navadili samo vstati iz postelje! Zato jih športni pedagogi pozivamo, da so čim bolj aktivni. Vabimo jih, da odidejo vsak dan ven in se eno uro dnevno gibljejo na svežem zraku in vsaj dvakrat tedensko izvajajo vaje moči.

Ker nas je zima letos bogato obdarila s snegom, smo izvedli kar dva zimska športna dneva. Učencem smo predlagali aktivnosti: zimski pohod v okolici svojega stalnega prebivališča, smučanje ali bordanje po lokalnih hribih ali na smučišču, sankanje ali vožnja boba na snegu po lokalnih hribih, različne igre na snegu v krogu družine in seveda drsanje na ledu.

Učenci so z navdušenjem sprejeli oba športna dneva: nekateri so odšli na celodnevne pohode, smučali in sankali so na bližnjih hribčkih, nekaj pa jih je odšlo s starši na Roglo, Golte in še kam!

Karel Pintarič

     

Dostopnost