1. septembra, na dan zlatih knjig, vsako leto pričnemo z novim bralnim letom in seveda tudi sodelovanjem za bralno značko. Zato so v petek prvošolčki prvič stopili skozi vrata šolske knjižnice. Otroci so tako spoznali pravila vedenja v knjižnici, kako se spoštljivo ravna s knjigo, kako so knjige postavljene in kako si knjigo izposodijo.

V okviru Društva Bralna značka Slovenije so ob začetku novega bralnega leta v dar so prejeli knjigo Miroslava Košute z naslovom Ponikalnice (Uganke z rimo in soljo). Dogovorili smo se, da bodo vsi sodelovali pri bralni znački. Prav tako so dobili vsak svojo izkaznico, ki jo bodo ilustrirali. Prvo srečanje je bilo zabavno in poučno. Upam, da bodo postali obiski knjižnice in druženja s knjigo stalnica v življenju naših prvošolcev, saj že star pregovor pravi, da je branje najboljše učenje.

Dostopnost