V torek, 28. 9. 2021, smo devetošolci skupaj s tremi učitelji odšli na kulturni potep po Dolenjski. Zjutraj smo se zbrali pred šolo, vzeli malico ter kosilo in odšli na avtobus. Vožnja je bila tokrat še posebej udobna, saj smo se vozili s čisto novim avtobusom. Po približno uri in desetih minutah vožnje smo prišli na prvo lokacijo našega izleta. To je bil grad BogenšperkSledil je voden ogled gradu, kjer smo svoje znanje Janezu Vajkardu Valvasorju še nekoliko dopolnili in nadgradili. Bili smo tudi v poročni dvorani, kjer si lahko zaljubljenci obljubijo večno zvestobo. Po končanem ogledu smo v bližini gradu pojedli malico in se odpravili nazaj na avtobus. Pot smo nadaljevali na Muljavo, kjer so nas prvič v dnevu pobožali sončni žarki in vso turobno vreme je skupaj z meglo kmalu izginilo.  Ob prihodu na Jurčičevo domačijo je sledil ogled njegove rojstne hiše, po ogledu pa smo imeli kosilo. Po kosilu smo se razvajali na soncu, se pogovarjali, hecali, zabavali in veliko smejali. Preostal nam je še samo en ogled, in sicer ogled Trubarjeve domačije. Po domačiji nas je popeljal g. Andrej, ki nam je povedal veliko o Primožu Trubarju. Ker ravno zdaj obravnavamo v šoli reformacijo in pomen Primoža Trubarja, smo lahko precej snovi, ki smo jo obravnavali v šolislišali še enkrat ter si tako znanje dopolnili in še bolj utrdiliKo je bilo konec ogleda, smo si lahko privoščili kepico (ali dve) sladoleda. Kot vemo, je vsega lepega enkrat konec. Tako se je tudi ta dan približeval h koncu, a do takrat nas je ločila še uro in pol dolga vožnja do šole. Na avtobusu je bilo vzdušje ves čas odlično, veliko se je pelo, plesalo (na avtobusnih sedežih se razume), bolj mirni pa so si čas krajšali s klepetom. Med potjo smo se ustavili tudi na Trojanah, kjer smo si lahko privoščili sveže trojanske krofe. Po tridesetih minutah smo prišli do šole, kjer so nas čakali starši. Tako se je zaključil naš kulturni dan. Skupaj smo preživeli lep in poučen dan. 

Živa Zimšek, 9. b

Dostopnost