1. marca smo se petošolci poslovili od svojih staršev in se odpeljali v šolo v naravi. Na avtobusu je kar prekipevalo od navdušenja. Po dolgi vožnji smo se ustavili na počivališču Lom, kjer smo pojedli malico. Šli smo še na stranišče in nadaljevali pot proti Piranu.

Sprehodili smo se po ozkih piranskih ulicah, si ogledali Tartinijev trg, se fotografirali pri njem in se povzpeli še do cerkve sv. Jurija. Na žalost je bil akvarij zaprt, a nam je jata delfinov naredila čudovito predstavo kar v morju. Na školjčišču v Ankaranu smo si nabrali nekaj školjk za spomin.

Do našega začasnega doma na Debelem rtiču nas je ločilo le še nekaj minut. Hura, prispeli smo! Dan je minil v pospravljanju stvari v sobah, ogledu okolice in parka ter testiranju plavanja.

V naslednjih dneh smo plavali, hodili na sprehode, opazovali obalni pas in se naučili ločevati klobučnjake od meduz. V mediteranskem parku smo se pomerili v lovu na zaklad, preizkusili smo se v lokostrelstvu, na igrišču smo igrali športne igre, spoznali smo domače in tujerodne rastlinske vrste. Ob večerih ni manjkalo iger, smeha in zabave.

Teden je hitro minil. V četrtek zvečer se je vsaka soba predstavila s svojo točko. Najbolj skrbne učence smo nagradili za najlepše pospravljene sobe.

Naslednje jutro smo spakirali še zadnje stvari, v bazenu pokazali, koliko smo se naučili, pojedli še zadnji obrok tukaj, sedli na avtobus in se odpeljali proti domu.

Pot smo si krajšali s pogovorom in počitkom. V Štorah smo vsi veseli objeli svoje starše.

Po mnenju večine lahko na vprašanje, kako smo se imeli v šoli v naravi, odgovorimo z eno besedo: »SUPER!«

Neža, Sara, Lara, Zoja, 5. A

 

ŠOLA V NARAVI

Petošolci šli smo na Obalo, kjer se pelo bo in plesalo.

Debeli rtič je postal naš dom, na lovu za zakladom dobili smo bonbon.

S pomola gledali smo morje, to ogromno ogledalo, ki se širi v obzorje.

Videli smo delfine, te morske živalice so res fine.

Vreme bilo je čudovito, večerno nebo pa še bolj barvito.

Hvala učiteljicam za to potovanje, ki nam je vsem izpolnilo sanje.

 

Učenke 5. A

 

Dostopnost