V mesecu maju, od 20. 5. do 22. 5., smo izvedli vikend dejavnosti za nadarjene učence na Centru šolskih in obšolskih dejavnosti Trilobit na Javorniškem Rovtu nad Jesenicami. Dejavnosti se je udeležilo 23 učencev od 5. do 9. razreda.

Kljub starostnim razlikam so se učenci zelo lepo razumeli in vzorno obnašali. Imeli smo zelo pester program. S krajšimi sprehodi smo spoznali značilnosti okolice, njeno bližnjo zgodovino, z iskanjem fosilov pa tudi davno zgodovino okolice. Naučili smo se izdelave ognjišča in prižiganja ognja s kresilnim kamnom ter izdelave filtra za čiščenje vode. Spoznali smo nekaj praktičnih primerov prve pomoči in izdelali improvizirana nosila za prenos poškodovanca. Tudi za športne dejavnosti smo si vzeli čas. Učenci so streljali z lokom, plezali po zunanji plezalni steni in veslali s kanuji po umetnem jezeru. Najbolj pa je učence navdušilo druženje v prostem času in večerna zabava v pižamah.  

 

                                                                                                Maja Korošec in Branka Bajc

Dostopnost