V petek, 11. 11. 2022, ob 11. uri so se v Štorah ob OŠ odprla vrata nove športne dvorane. Na prireditvi ob slavnostnem odprtju dvorane, ki sta jo povezovala Franci Podbrežnik in učenka Eneja Cvetič,  so se zbrali učenci OŠ Štore, občani in drugi povabljenci. Prireditve sta se med drugimi udeležila tudi prav poseben gost, in sicer predsednik republike gospod Borut Pahor, in župan občine Štore gospod Miran Jurkošek.  Po uvodnih govorih slavnostnih govornikov so se v pevskih in plesnih točkah predstavili otroci Vrtca Lipa in učenci naše osnovne šole. Med posameznimi nastopi sta se v metu na košarkarski koš pomerila predsednik republike in župan štorske občine, zmago pa je z enim zadetim košem slavil župan. Pia Jereb je kot prva preplezala plezalno steno, ki je še ena izmed novih pridobitev v dvorani. Ob koncu prireditve so predsednik republike Borut Pahor, župan občine Štore Miran Jurkošek in ravnateljica OŠ Štore Mojca Rožman slavnostno prerezali trak nove športne dvorane, ki so jo poimenovali Green Steel.

Tia Podplatan, Ema Sanda, Teja Tratnik

 

Dostopnost