Kompole, 8. 2. 2023

8. februarja, na obletnico smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna, obeležujemo Prešernov dan, slovenski kulturni praznik in dela prost dan v Republiki Sloveniji. V ta namen vsako leto poteka osrednja državna proslava, na kateri za vrhunske dosežke na področju umetnosti v Sloveniji podeljujejo Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada. Tudi učenci in učitelji Osnovne šole Štore so se s šolsko proslavo pridružili obeležitvi, za naš narod, še kako pomembnega praznika. Proslava, ki je potekala v Kulturnem domu Štore, se je začela s slovensko himno, nadaljevala z nagovorom ravnateljice, gospe Mojce Rožman, pevskimi, plesnimi in glasbenimi točkami ter deklamacijami. Po končani proslavi so se učenci z učiteljicami vrnili nazaj v šolo. Učenci Podružnice Kompole so se pri pouku in v podaljšanem bivanju z učiteljicami pogovarjali o praznikih, njihovem pomenu in v ta namen izdelali plakate o Francetu Prešernu ter likovno upodobili njegov portret. V jedilnici šole so postavili tudi tematsko razstavo.

Hana Klakočer

Razstava-PD

Slika 1 of 1

Dostopnost