V četrtek, 16. 3. 2023, so se plesalci OŠ Štore predstavili na Plesni reviji v Celjskem domu v Celju.

Plesalke 4. in 5. razredov so zaplesale koreografijo MIKADO.

Navdih za koreografijo smo črpali iz stare japonske igre Mikado. Za to igro je potrebna koncentracija in natančnost. Palčke najprej padejo, nato pa jih lahko dvigujemo, vlečemo, frcamo, dokler ne ostane več nobena palčka na igralni podlagi.

Plesalci 6. razredov so “odigrali” Človek ne jezi se. 

Človek ne jezi se je namizna igra, ki jo vsi poznamo. Figure najprej nekje ležijo, nato se odločimo za barvo, jih postavimo in igra se začne. Med igro figure frčijo, se ponovno postavijo, se prehitevajo, preskakujejo in hitijo v svoj domek.

7. razred pa je uprizoril pravo PREDSTAVO.

Kako nastane koreografija? Navadno imamo kakšnega zanimivega vodjo. Nato začnemo izbirati temo, potem začnemo sestavljati gibalni material. Medtem pade ogromno idej in sprememb. Učenci pozabijo korake, koreograf pozabi, kaj je sestavil in smo spet na začetku. Vsem se nekam mudi, nikoli ni dovolj časa, na koncu se pa vse lepo sestavi in na oder postavi.

8. in 9. razred pa so eksplodirali v koreografiji Prosti čas ni dolgčas.

Otroci v prostem času počnejo marsikaj. Največkrat se ukvarjajo s telefoni in svojimi prijatelji iz naprav. Znajo pa se tudi igrati, se loviti, skakati, plesati, hoditi po rokah, se zbadati, si nagajati in se gibati.

Čestitke vsem. Krasni ste!

Mateja Rožič

 

Avtor slik: JSKD

Dostopnost