Kompole, 14. 6. 2023

Zaključna ekskurzija za učence POŠ Kompole je letošnje šolsko leto potekala v Podčetrtku. Učenci so se z razredničarkama in učiteljico podaljšanega bivanja na pot odpravili z vlakom, ki jih je odpeljal iz Štor. Njihova prva postaja je bil Muzej kmečke opreme, kjer jih je toplo sprejel gospod Jože. V muzeju so učenci spoznali, kako je izgledalo življenje v preteklosti. Imeli so priložnost videti staro orodje, ki je bilo namenjeno obdelavi zemlje, stare vozičke, slike, kolesa in druge predmete, ki so jih ljudje uporabljali v preteklosti. Po ogledu muzeja so se odpravili do igral in imeli nekaj prostega časa, nato je sledil obisk Planetarija Odiseja, kjer so z navdušenjem opazovali zanimivo predstavo o vesolju, planetih in osončju. Na koncu ekskurzije so se posladkali s sladoledom, se odpravili do železniške postaje in se z vlakom odpeljali nazaj do Štor. Sledil je še kratek pohod od železniške postaje do Kompol, kjer je učence že čakalo kosilo. 

Hana Klakočer

 

Dostopnost