21. septembra obeležujemo mednarodni dan miru. V časih, ko v določenih pogledih “svet poka po šivih”, je ideja širjenja miru, spoštovanja in strpnosti toliko pomembnejša. O miru so ob temi “Vojne v 20. in 21. stoletju” razmišljali devetošolci. Nastale so knjižice, ki so razstavljene na dveh šolskih hodnikih. Kopice podatkov so učenci osvetlili s pomočjo virov iz različnih vojn, ob katerih so zaključili, da so si v svojem bistvu vse vojne podobne in človeštvu ne prinašajo nič dobrega.

Prisluhnili so tudi trem pesmim. Prisluhnite jim tudi vi:

(Vlado Kreslin – Lili Marlen),

(Slovenski Band Aid – Svobodno sonce),

(John Lennon – Imagine).

Pri nemščini so sedmošolci in osmošolci razvozlavali, kaj pomeni izraz “Weltfriedenstag”, nato pa spoznali nekaj besed na temo miru ter ilustrirali del besedila znane pesmi, zmagovalke Evrovizije leta 1982. Prisluhnite:

(Nicole – Ein bisschen Frieden).

Poglejte si še fotografije.

Barbara Žlender

Dostopnost