Kompole, 27. september 2023

Torek, 26. september 2023, je bil na POŠ Kompole prav poseben dan, saj so nas obiskali prijazni in pogumni gasilci PGD Prožinska vas. Učenci so po malici z učiteljicami stekli do zbirne točke in z navdušenjem pričakali gasilce. Ti so najprej predstavili gasilska oblačila in uniforme, pokazali zaščitno obutev in predstavili svoj vozni park. Učenci so si lahko ogledali notranjost gasilskega vozila in spoznali, čemu je namenjena vsa oprema. Po skupinskem fotografiranju je sledilo še ciljanje plastenke z vodnim curkom, pri čemer so se učenci odlično odrezali. Na koncu so od gasilcev prejeli še darila in vabila, da se jim pridružijo na gasilskih vajah. Gasilcem PGD Prožinska vas se še enkrat zahvaljujemo, da so se odzvali na naše vabilo in naredili čudovit uvod v dejavnosti, ki bodo v mesecu oktobru, ko je mesec požarne varnosti, potekale na naši šoli.

Hana Klakočer

Dostopnost