Kompole, 18. september 2023

Učenci 1. razreda so v sklopu KIZ-a v petek, 15. septembra 2023, obiskali šolsko knjižnico. Z učiteljico so se s kombijem odpeljali do matične šole, kjer jih je v knjižnici že čakala nasmejana knjižničarka in jih z navdušenjem povabila v svet knjig. Najprej je učencem predstavila knjižnico, ki nudi veliko možnosti za branje, učenje in raziskovanje, razložila jim je, kako so na policah razvrščene knjige, jim pokazala način izposoje knjižnega gradiva, jih seznanila, kako se ravna z izposojenim gradivom in jim dala možnost, da si samostojno ogledajo knjižne police. Po uvodnem delu so učenci sedli na tla, se udobno namestili in z zanimanjem prisluhnili pravljici, ki jo je prebrala knjižničarka. Nato so se skupaj pogovorili o vsebini in na kratko obnovili zgodbo. Učenci so knjižnico zapustili zadovoljni in z nasmeški na obrazu, zahvala pa gre knjižničarki, saj je ustvarila prijetno in spodbudno okolje. Prepričani smo, da bodo knjige postale prijateljice naših učencev in jih bodo spremljale skozi celo življenje.

Hana Klakočer

Dostopnost