V sredo, 7. februarja, je na šoli kot vsako leto potekal kulturni dan v luči slovenskega kulturnega praznika in hkrati v počastitev našemu največjemu pesniku, Francetu Prešernu.

Na predmetni stopnji so se izvajale različne delavnice. Učenci iz novinarske delavnice smo obiskali vse in vam jih na kratko predstavili.

V dramski delavnici so se pripravljali na dramsko uprizoritev Prešernove Lepe Vide, v dveh likovnih delavnicah so se učenci preizkusili v risanju portretov in ustvarjanju klobukov. Učenci, ki so se odločili za glasbeno delavnico, so pripravili rap, z naslovom Lepa Vida. Gospodinjsko učilnico so napolnili omamni vonji mafinov, figovih piškotov in Prešernovih kroglic. V računalniški učilnici so učenci pripravljali predstavitev in kviz o Francetu Prešernu. Medijska delavnica se je lotila ustvarjanja televizijskega oglasa za šolo. V plesni delavnici so se učenci preizkusili v plesu – spoznali so balet, hiphop ter moderni in sodobni ples ter se naučili koreografije. Pri frizerski delavnici so se učenke prelevile v modele za en dan in se prepustile spretnim rokam frizerke in stilistke. Pri tekstilni delavnici pa so se učenci preizkusili v ročnih spretnostih in v roke prijeli škarje ter kreirali modna oblačila.

Po koncu delavnic smo se učenci s spremljevalci peš odpravili do Kulturnega doma Štore, kjer smo si ogledali proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku.

Učenci novinarske delavnice pod mentorstvom Petre Bergant

Delavnice:

Prireditev:

Dostopnost