V torek, 19. 3., so četrtošolci, ki obiskujejo krožek RK, ponovno odšli v Dom Lipa, kjer jih je čakal izziv peke potice. Ker sama peka potice zahteva veliko časa, so v domu pripravili veliko “olajševalnih okoliščin”: testo so že zamesili in je že uro in pol vzhajalo, delno je bila pripravljena tudi kokosova masa. Učenci so razvaljali testo, dokončali kokosovo maso in jo namazali na razvaljano testo, zavili potico, jo dali na pekač in pred enourno peko na ponovno 20-minutno vzhajanje. Čeprav smo bili v domu le eno šolsko uro, smo potico vseeno poskusili! To pa zato, ker so v domu dopoldne eno že spekli! Slastna je bila, še malo mlačna. HVALA! Verjamemo, da je tudi “naša” potica tako teknila njim, kot je njihova nam. Nekaj utrinkov z druženja si oglejte v galeriji, kjer se skriva tudi recept. 

Barbara Žlender

Dostopnost