V petek, 26. 10. 2018, je na ploščadi pred Osnovno šolo Štore potekala slovesna prireditev ob bližajočem dnevu spomina na pokojne. Ob tej priložnosti smo se ozrli v preteklost in se spomnili tudi tistih, ki jih nismo poznali, a so na svetu pustili neizbrisen pečat. To so tisti mali preprosti ljudje, katerih imena lahko z velikimi črkami zapišemo v zgodovino slovenskega naroda. Svoja življenja so dali za slovenski narod, da bi obstal na svoji zemlji, ohranil slovensko besedo in končno prišel do svoje tako težko priborjene pričakovane države Slovenije.

Pod toplim jesenskim soncem so zazveneli glasovi mladinskega pevskega zbora, ki so s slovensko himno začeli nastop. Sedmošolca Špela Repar in Emil Ibrić sta v povezovalnem besedilu poudarila, da je življenje minljivo, zato ga je vredno v polnosti živeti. Plesna skupina osmošolcev je v pretresljivem nastopu uprizorila tok življenja – njegovo rojstvo in smrt. Obiskovalci, med katerimi so bili tudi župan, Miran Jurkošek, in predstavniki Slovenske vojske in Zveze borcev, smo v bogatem programu prisluhnili deklamacijama Voz življenja in Življenje, ki sta ju občuteno povedali Zoja Kostrevc in Blažka Rezar, in se prepustili pevskemu talentu Lare Kerznar, ki je ob spremljavi pevskega zbora zapela pesem Ko dvigneš me. Prireditev sta dodatno obogatili Zala Zupan in Nika Drobne, ki sta s pesmijo Med iskrenimi ljudmi izrekli zahvalo in spoštovanje vsem pokojnim. Dobro obiskano prireditev je sklenil atraktiven nastop šolskega mladinskega pevskega zbora, ki nam je v slovo zapel Samo milijon nas je.

Vsem udeležencem in obiskovalcem se zahvaljujemo za udeležbo.

Tonja Preložnik

Dostopnost