Devet četrtošolcev, ki obiskujejo krožek Rdečega križa, se je v ponedeljek, 19. 11., udeležilo božično-novoletne delavnice v Domu Lipa. Z oskrbovanci doma so v času njihove delovne terapije pomagali pri izdelavi namiznih venčkov ter okraskov – angelčkov za na smrečice. Po besedah delovne terapevtke Snežane Kuraj so bili starostniki zelo navdušeni nad skupno delavnico in so rekli, da so jim otroci iz šole polepšali dan. Kaj o delovnem druženju meni nekaj naših šolark, preberite spodaj. Naslednja – pustna – delavnica bo 11. februarja.

Barbara Žlender

Druženje s starostniki mi je bilo zelo všeč, ker smo izdelovali angelčke, vrtnice, venčke in ker smo sodelovali. Ker me ustvarjanje in druženje veselita, bom še kdaj prišla v Dom Lipa.

Ajda

V ponedeljek smo z Rdečim križem odšli v dom za ostarele. Zbrali smo se s starostniki in začeli ustvarjati. Ustvarjali smo angelčke, adventne venčke in vrtnice. Zelo mi je bilo všeč, ker sem imela prijetno družbo in tudi prijetno pomoč.

Dunja

V ponedeljek sem šla v Dom Lipa. Delala sem v paru z zelo prijazno gospo. Naredili sva 4 venčke in 2 angelčka. Bilo mi je zelo všeč.

Tajda