12. 4. so 8. razredi obiskali lončarsko delavnico Atelje Bahor v Velenju.

Atelje so pravkar preselili v nove svetle prostore in lahko smo si ogledali tudi njihove kolekcije keramike. Kot zanimivost so nam tudi pokazali svojo nagrajeno skodelico za kavo z originalnim motivom s slike slavne Kofetarce (Ivane Kobilce).

Najprej nam je gospod Bohorc pokazal izdelavo posode na lončarskem vretenu, kjer so si kasneje tudi vsi učenci izdelali svojo posodico. Nadaljevali so z izdelavo tablice za vhodna vrata, kjer so valjali, vrezovali in odtiskovali svoja imena in različne druge motive. Zaključili smo s poslikavo glinenih srčkov.

Izdelke smo pustili v Ateljeju, kjer jih bodo žgali v peči, nato pa dostavili  na šolo in si jih bodo lahko učenci odnesli domov.

Maja Koštomaj

Fotoutrinke z lončarske delavnice si lahko ogledate na  Lončarska delavnica.

 

Dostopnost