V sredo, 8. maja 2019, se je na Glavnem trgu v Celju odvijala zaključna prireditev projekta Evropska vas. Organizatorka je bila ponovno III. OŠ Celje in je projekt izvrstno izpeljala.

To šolsko leto je v projektu sodelovalo kar 34 zavodov, ki vključujejo vrtce, osnovne in srednje šole. Ustvarjalnost otrok in mentorjev je bila tudi letos mavrično pisana in domiselni izdelki so krasili stojnice.

Naša šola že vrsto let sodeluje v projektu in se udeležuje zaključne prireditve. Letos smo spoznavali Portugalsko.

Skozi šolsko leto smo učence seznanjali s portugalsko kulturo, kulinariko, bogato zgodovino, običaji, navadami, glasbo, športom in posebnostmi, saj je država izredno pestra in slikovita, obdana z visokimi klifi in neskončnimi plažami, zavita v vinograde in pisane hiše, samostane in legende ter v zvoke nežnega fada. Je dežela otožnosti in zasanjanosti, prvih raziskovalcev in pomorščakov.

Izdelke, nastale skozi šolsko leto, smo razstavili na stojnici. Mimoidočim so sedmošolke predstavljale zanimivosti izbrane države in jim delile portugalske zastavice, značilnega portugalskega petelina in zloženke z značilnostmi Portugalske.

Na glavnem prireditvenem prostoru smo se predstavili s plesno točko, ki jo je pripravila mentorica Mateja Rožič. Letos so nas zastopale prikupne drugošolke s sodobnim  plesom, podprtim s portugalsko glasbo. Odlično so odplesale in požele velik aplavz.

Projekt živi še samo v tem delu Slovenije in v Murski Soboti. O pomembnosti projekta so spregovorili ravnatelj III. OŠ Celje Aleksander Verhovšek, podžupanja Mestne občine Celje Breda Arnšek, evropski poslanec Alojz Peterle ter minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo. Sporočilo projekta je v povezovanju in zbliževanju med ljudmi različnih narodnosti, slogi, razumevanju in sodelovanju med njimi. Evropa ponuja veliko priložnosti, za katere si želimo, da jih bodo znale izkoristiti tudi generacije otrok iz naših vzgojno-izobraževalnih zavodov.

Nekateri razstavljeni izdelki bodo na ogled tudi v celjskem City-Centru od 20. do 30. maja 2019. Vabljeni!

Koordinatorka projekta: Aleksandra Kovačič

 

 

Dostopnost