1. 6. in 8. 6. 2019 je potekala že tradicionalna enajsta Noč branja. Dogodka se je udeležilo 17 učencev od 6. do 9. razreda.

Letošnja rdeča nit je bila poznavanje vsega, kar je v zvezi s šolsko knjižnico, predvsem pa smo se pogovarjali o knjigah, ki so nekoliko starejše, a kljub temu takšne, ki imajo dodano vrednost in zato vredne branja. V hitrostni igri so se učenci preizkusili v različnih bralnih tehnikah, obnovili znanje pravljic in se preizkušali v poznavanju knjig in njihovih avtorjev.

Po večerji so učenci izdelali čudovite knjižne kazalke, ki bodo na voljo v knjižnici za naše najmlajše bralce. V igri Milijonar so si lahko izračunali, koliko bi s svojim znanjem zaslužili na kvizu; sledil je lov na zaklad v temi in ogled dveh filmov, posnetih po knjižnih uspešnicah.

Nekateri učenci so od dejavnosti utrujeni zaspali, najbolj vztrajni pa so se družili do zgodnjih jutranjih ur.

Po prekratki noči in zajtrku smo naslednje jutro strnili vtise in sklenili, da se vidimo ponovno prihodnje leto.

Dostopnost