V sredo, 27. 11. 2019, je učence prvih razredov obiskala zobna sestra in jim za začetek prebrala pravljico Mišek Tip pri zobozdravniku. Otrokom je predstavila, na kakšen način skrbimo za zobe, da ostanejo zdravi in lepi. Starši naj otrokom ščetkajo zobke še vsaj do desetega leta starosti. Prihodnje šolsko leto bodo učenci že lahko sodelovali v tekmovanju za čiste zobke in se potegovali za lepo nagrado. V četrtek pa je učence obiskala še medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Celje ter jih poučila o pomembnosti osebne higiene, zdravega prehranjevanja in aktivnega življenjskega sloga. Učenci so pokazali veliko znanja, za v razred so izdelali poučen plakat. Pouk je popestril tudi ogled lutkovnega izobraževalnega posnetka za otroke. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.