Učenci OŠ Štore so s svojimi izdelki sodelovali na mednarodnem likovnem natečaju 48. ICEFA Lidice na Češkem, na razpisano tematiko Pokrajina.

Na razpisani likovni natečaj je prispelo preko 22000 likovnih del iz 78 držav. Likovna komisija je opravila več krogov strokovnega izbora in ob izbranih delih podelila 144 medalj in 1189 častnih omemb za otroške likovne izdelke.

Častno omembo za svoj izdelek v tehniki večbarvnega tiska je prejela sedmošolka, Živa Zimšek z delom Ples ptic.

S svojimi izdelki v tehniki grafičnega oblikovanja, slikanja in risbe so sodelovali tudi: Tai Lišanin, Neža Grobin, Ema Putanec, Nikola Topić, Lana Kačičnik, Maša Sivka, Aljaž Patrick Dimec, Nika Boršič, Lucija Smodej, Irma Mrkonjić, Vasja Popovič in Eldar Merdanović.

Več o mednarodnem likovnem natečaju in nagrajenih delih je dostopno na spletni povezavi: https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/awards/.

Čestitam nagrajenki in sodelujočim učencem.

Urška Babuder

                                           

Dostopnost