Spoštovani starši devetošolcev,

iz Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) smo prejeli sklep, kako je po novem z omejitvijo vpisa v srednjih šolah, saj Nacionalnega preverjanja znanja (NPZ) v letošnjem šolskem letu ne bo.

Namesto NPZ-jev štejejo zaključne ocene pri SLOVENŠČINI, MATEMATIKI IN ANGLEŠČINI v 7., 8. in 9. razredu. S temi točkami je možno zbrati največ 45 točk. 

Če se bo zgodilo, da je vaš otrok vpisan na srednjo šolo, kjer je preveč vpisanih učencev, potem bodo štele točke iz vseh zaključnih ocen 7., 8. in 9. razreda.

Če pa bosta na spodnji meji imela dva (ali več) učenca isto število točk, bodo dodatno pogledali otrokove zaključne ocene iz treh predmetov, ki so zapisani zgoraj.

 Do 16. 6. 2020 lahko devetošolke in devetošolci neomejeno prenašajo prijave v vse programe, tudi v tiste, kjer je število prijav večje od števila razpisanih mest.

Postopek prenosa prijav je letošnje leto poenostavljen, tako da lahko devetošolci in starši vse naredite na daljavo, in sicer:

  1. Izpolnite obrazec, ki je objavljen tudi na spletni strani MIZŠ.
  2. Obrazec izpolnite, podpišite in ga skeniranega ali fotografiranega pošljite na elektronski naslov svetovalne delavke na srednji šoli (SŠ), kjer ima vaš otrok prijavo.
  3. Šolske svetovalne delavke SŠ bodo poskrbele, da bodo prijavnico poslale na šolo, kamor boste želeli prenesti prijavo. To pomeni, da vam in vašim otrokom ni potrebno prihajati na nobeno šolo, vse bodo šolske svetovalne delavke SŠ opravile preko elektronske pošte, tudi prenesle prijavnice na novo izbrano srednjo šolo.

 

Premislite o smiselnosti prenosa prijave na drugo šolo, pogovorite se s svojimi otroki, z menoj in svetovalnimi delavkami srednjih šol, kjer lahko tudi preverite, kakšno je stanje točk glede na ocene 7. in 8. razreda. Pri tem vas prosimo, da za te podatke pokličete starši, saj gre za zaupne podatke.

 

Za vsa vprašanja sem vam na voljo na elektronskem naslovu mojca.kriznik@os-store.si.

 

Lep pozdrav,

Mojca Križnik, šolska svetovalna delavka

 

 

Dostopnost