V sredo, 15. 9. 2021, so imeli učenci 7. razreda kulturni dan v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, katerega glavna cilja sta promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja ter spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja knjižnic.

Ob 7.40 uri smo se zbrali pred šolo in se napotili proti železniški postaji Štore, od koder smo se z vlakom odpeljali v Celje. Obiskali smo Osrednjo knjižnico Celje, kjer nas je sprejela knjižničarka, gospa Mojca. Predstavila nam je knjižnico, gradivo, ki ga imajo, kako je razporejeno na oddelku za otroke in mladino, kako se učenci vpišejo v knjižnico in kako si lahko s knjigomatom sami izposojajo in vračajo gradivo.

V Muzeju novejše zgodovine je sledil je voden ogled stalne razstave Živeti v Celju.

 

Polni novih spoznanj smo se iz Celja odpravili proti šoli.

V okviru projekta bodo vsi sedmošolci v mesecu novembru v dar prejeli knjigo Vinka Möderndorferja z naslovom Jaz sem Andrej.

Dostopnost