Preberite, kaj nam je napisala koordinatorica projekta Krokus, ga. Marjetka Bedrač iz Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, ob naši prejšnji objavi.

Pozdravljeni,

razumem razočaranje ob dejstvu, da žafrani niso vzcveteli, kljub vsej skrbnosti, ki ste jim jo skupaj z učenci namenili. Vzgajanje žafranov v lončkih je veliko bolj zahtevno od sajenja na prostem, kaj točno je šlo narobe, pa je težko ugotoviti. Lahko da čebulicam ni ustrezala zemlja, lahko da so bili žafrani tudi zgolj enkrat preveč ali premalo zaliti, morda jim je res manjkalo nekaj več svetlobe, ali pa jim je bilo v obdobju rasti celo pretoplo.

Ja, včasih se navkljub našim najboljšim namenom in prizadevanjem stvari ne iztečejo, kot smo si želeli. Ampak nič hudega, mislim, da ste projekt zelo lepo izpeljali in da so se učenci ob njem veliko naučili o holokavstu ter ob tem razvili tako empatijo do njegovih žrtev kot tudi zavedanje, da se moramo boriti proti nestrpnosti. Prosim prenesite jim moje iskrene pohvale za ves vložen trud in številne lepe misli, ki so jih zapisali.

S prijaznimi pozdravi,

Marjetka

 

Dostopnost