Končno nam je uspelo posaditi krokuse!

Učenci 7. a nadaljujemo s sodelovanjem v mednarodnem projektu Krokus, ki ga organizira HETI, irska organizacija za izobraževanje o holokavstu. V želji, da letos žafrani uspejo zacveteti, smo jih posadili na šolskem vrtu. Najprej smo našli primerno mesto in uredili zemljo novonastale gredice. Čebulice, ki nam jih je poslal zavod Sinagoga Maribor, smo posadili po navodilih. Gredico smo obdali s kamenčki, ob gredico pa postavili nekaj informacij – kaj bo zraslo, znak za prepoved dotikanja, znak projekta Krokus, judovsko zvezdo ter razlago, zakaj sadimo rumene žafrane. Zakaj sadimo rumene žafrane? Sadimo jih v spomin na približno milijon in pol judovskih in več tisoč drugih otrok, ki so umrli v času holokavsta. Holokavst je sistematični poboj šestih milijonov Judov in sto tisočih drugih žrtev, ki ga izvedli nacisti v Nemčiji in njihovi somišljeniki drugod po Evropi med letoma 1933 in 1945.

Za uvod v projekt smo se spomnili dejavnosti, ki smo jih pri projektu Krokus izvajali lansko šolsko leto.

Nekaj utrinkov sajenja si oglejte na fotografijah.

7. a in Barbara Žlender

Dostopnost