V četrtek, 1. 12. 2022, smo se po končani 2. uri z avtobusom odpravili v Rogaško Slatino. Najprej smo si ogledali kratko predstavitev o podjetju Afrodita Cosmetics na njihovem sedežu. Po predstavitvi smo obiskali še njihovo trgovinico, v kateri smo si ogledali še druge izdelke in jih nekaj tudi kupili. Naš izlet smo nadaljevali z ogledom ene izmed največjih steklaren na svetu ,Steklarne Rogaška. Ogledali smo si ročno proizvodnjo steklenih izdelkov, pa tudi prostor, kjer hranijo kopije nekaterih slavnih pokalov. Vzeli smo si odmor za malico, nato pa se peš odpravili do središča Rogaške Slatine, si ogledali Kristalno dvorano in park. Izvedeli smo tudi, da ima Rogaška Slatina pomemben izvir mineralne in termalne vode. Okoli treh smo se z avtobusom odpeljali nazaj v Štore. Za nami je bil lep in zanimiv izlet.

Ajda Vouk in Tajda Mastnak, 8. b

Dostopnost