11.11. ob 11 uri se je na OŠ Štore pričel otvoritveni dogodek nove športne dvorane in šolske jedilnice, katerih smo se vsi že nestrpno veselili. Slovesnost je potekala s častnim obiskom predsednika Boruta Pahorja, ki je v družbi župana Štor in ravnateljice Mojce Rožman slovesno otvoril novo športno dvorano. Tako je s prepletom častnih govornikov, pesmijo ter plesom mladih nova dvorana odprla svoja vrata.

Pred tem pa niso marljivo hiteli le gradbeniki, temveč tudi skupnost učencev, ki je sodelovala v kiparskem projektu »Akrobati«. S kipi večjega formata so izdelali pisane akrobate, s katerimi smo okrasili novo športno dvorano.

Prvi akrobati so nastali iz pod rok devetošolcev, ki obiskujejo izbirni predmet Likovno snovanje 3. Kipe človeških figur velikega formata so oblikovali v tehniki kaširanja iz odpadnega papirja s ciljem, da bi razgibani pisani akrobati popestrili nove šolske prostore.

Uspešen projekt je združil učence in kiparski projekt je prerasel v šolski skupinski projekt z željo, da ustvarimo večje število kipov, ki bi popestrili otvoritev in na sploh šolske prostore.

Šestošolci so oblikovali žičnat skelet figure, ki so ga ostali nadgradili z oblikovanjem trupa iz odpadnega papirja. Sledilo je kaširanje papirnatih teles in pisana poslikava v kateri so podobe zaživele. Kipi so nastajali v skupnem prepletu in sodelovanju učencev predmetne stopnje.

Mentorica Urška Babuder

 

Dostopnost