V sredo, 24. 5. 2023, smo se pridni bralci iz 8. in 9. razreda, ki smo opravili bralno značko, odpravili v Ipavčev kulturni center, kjer smo si ogledali predstavo Boštjana Gorenca Pižame. Ta nam je na zabaven in duhovit način predstavil književnost, predvsem pa je poskrbel, da je bila slovenščina za spremembo smešna, saj nismo imeli nobene potrebe po pogledovanju na uro in čakanju, da mine. Slovenske klasike smo spoznali na drugačen način, na pravljice iz otroštva pa smo pogledali iz perspektive odraslih in ugotovili, da Zvezdica Zaspanka nima smisla, saj bi bilo z njenim prihodom na kometu konec sveta.

Pižama nam je predstavil razloge, zakaj je slovenščina prvi jezik in kaj vse pomenijo besede ( npr. polje – posejemo in pol/potem je). Ves čas smo se smejali, od smeha pa so pritekle tudi solze.

Dogodek je bil še en razlog, da smo ponosni na opravljeno bralno značko, saj smo si lahko ogledali predstavo, z branjem pa smo vstopali v domišljijski svet in si širili besedni zaklad.

Neža Selič, 8. a

Dostopnost