Preteklo šolsko leto je potekala prva šolska umetniška izmenjava med OŠ Štore in OŠ Antona Aškerca iz Rimskih Toplic, kjer so se učenci povezovali in skupaj ustvarjali.

Krasno izkušnjo smo v tem šolskem letu nadaljevali in na naši šoli gostili učence iz Rimskih Toplic. Generacija učencev se je ponovno ustvarjalno povezala v četrtek, 28. 9. 2023.

Likovno srečanje v Štorah je potekalo v idiličnem okolju ob cerkvici Sv. Ane.

Toplo in sončno jesensko jutro je obetalo krasen dan za ustvarjanje zunaj šolskih učilnic. Skupina učencev likovnega snovanja 3 se je peš odpravila do cerkvice Sv. Ane v bližnji okolici. Krajši sprehod in vzpon ni učence le ogrel, temveč tudi sprostil in spodbudil medvrstniško povezovanje.

Cerkvica Sv. Ane nudi čudovit razgled. Odpira pogled proti naselju Štore, Celjski kotlini in spominskemu parku na Teharjah. Okolica, prijetna družba in sončno vreme so navdihnili učence pri njihovem ustvarjanju. Večina je za svoj likovni motiv izbrala cerkev Svete Ane ali upodobitev pokrajine, ki nas je obdajala. Pri tem so posegali po različnih likovnih tehnikah: akvarel, oljni pastel, suhi pastel, svinčnik ….

Po vrnitvi v šolske prostore smo nastale umetnine razstavili. Izdelki predstavljajo unikaten in edinstveni slog vsakega posameznika. Sledilo je prijetno kosilo ter sproščeno druženje med vrstniki z ogledom šolskih prostorov.

To čudovito doživetje je okrepilo vezi med šolama in poudarilo pomen umetnosti pri povezovanju mladih. Umetnost je jezik, ki nas združuje, in skozi njo se tkejo prijateljske vezi. Z veseljem pričakujemo nadaljevanje te dragocene tradicije tudi v prihodnje.

Vabljeni k ogledu fotografskih utrinkov in likovnih izdelkov, ki so predstavljeni na šolskem hodniku.

 

Mentorica: Urška Babuder, prof.lik.umet

 

 

Dostopnost