V sredo, 26. 10. 2023, je na POŠ Kompole v sodelovanju s PGD Prožinska vas potekala gasilska taktična vaja evakuacije in posredovanja ob požaru. Gre za ključno dejavnost, ki se izvaja na šolah, da so učenci in zaposleni pripravljeni na morebitne požarne nevarnosti ter jim je omogočeno, da se naučijo pravilnega in varnega ravnanja v takšnih situacijah. Po sprožitvi gasilske sirene so učenci v razredih postali pozorni na zvok in takoj ugotovili, da gre za znak začetka požarne vaje. Učiteljice so zaprle okna in vrata učilnice, kar je zelo pomembno, saj se s tem prepreči širjenje dima in ognja. Nato so se učenci z učiteljicami začeli premikati proti vhodnim vratom in se vsi skupaj zbrali na označeni varni zbirni točki pred šolo. Vodstvo in nadzor nad situacijo so takrat prevzeli usposobljeni gasilci in se po scenariju vaje podali v šolske prostore, opremljeni z vso zaščitno opremo. S skrbnim preiskovanjem šolskih prostorov so našli dve osebi in jih uspešno pospremili iz objekta do varne zbirne točke. Po uspešno opravljeni vajo so se učenci in zaposleni zahvalili gasilcem za njihovo pomoč in pripravljenost na morebitne nesreče. Učiteljice so nato izkoristile priložnost, da so z učenci obnovile znanje o požarni varnosti in pregledale evakuacijske poti.

Hana Klakočer

 

Dostopnost