V petek, 17. 11. 2023, smo se z nadarjenimi učenci od 5. – 9. razreda odpravili na CŠOD Gorenje nad Zrečami. Petek je minil v športnem duhu, kjer smo se pomerili v igrah z žogo, plezanju na balvanih, prostem plezanju s privezovalno tehniko, slack linu in odbojki. V soboto smo se po zajtrku sprehodili do bližnjega potoka, kjer smo merili temperaturo vode, preučevali sladkovodne živali in vzeli vzorce vode. Po kosilu smo odšli v gozd, kjer smo v petih skupinah izdelovali bivake iz naravnih materialov, ki nam jih ponuja gozd. Ob prihodu nazaj v dom, smo zakurili ogenj iz dračja, ki smo ga prinesli iz gozda. Ogenj smo zanetili s kresilnim kamnom. Nato smo ob ognju spekli jabolka in kruh. Po večerji so otroci pripravili zaključni večer ob glasbi in plesu. V nedeljo zjutraj smo po zajtrku opravili analizo vode, ki smo jo zajeli. Po kosilu smo se v popoldanskih urah, polni novih spoznanj in vtisov, vrnili domov.  

Petra Bobek in Mateja Rožič

Dostopnost