V petek, 24. 11. 2023, smo se nadarjeni učenci z vlakom odpravili v Tehnopark Celje. Na ta dan so imeli delavnice za nadarjene učence, na temo ločevanja odpadkov.

Najprej smo se razdelili v tri skupine, katere so med seboj tekmovale v različnih kategorijah.  Prva kategorija je bila podiranje tulcev papirnatih brisač z rolico toaletnega papirja. Vsak je imel na voljo tri poizkuse, skupini pa so se seštevale točke podrtih tulcev. V drugi kategoriji so se skupine pomerile v metu papirja, ki so ga zmečkali v obliko žogice, na mali koš z odmerjeno razdaljo. Vsak je imel deset metov, koši pa so se skupini seštevali. Zadnja, tretja kategorija pa je bil kviz lepo je biti zvedav, po principu ˝Lepo je biti milijonar˝. Skupine so z dvigovanjem listov s pravilnim odgovorom, odgovarjale na 15 vprašanj, na temo varovanja okolja ter ločevanja odpadkov.

Vmes smo imeli čas, da smo si ogledali prvo in drugo platformo Tehnoparka in pri tem ugotovili, da kljub temu, da so nekateri že bili tam, da so stvari vedno zanimive, da imajo vedno kaj novega, ter, da nam je na koncu zmanjkalo časa, da bi si lahko ogledali in preizkusili prav vse.

Na koncu so razglasili zmagovalno skupino, ter vsem otrokom razdelili vrečke z nagradami.

Odpravili smo se proti železniški postaji in nato peš proti šoli, kamor smo se okoli 15. ure vrnili polni vtisov in novih spoznanj.

 

                                                                                                                                                                Petra Bobek

 

Dostopnost