V soboto, 6. 4. 2024, je v sklopu projekta Evropska vas na POŠ Kompole potekal tehniški dan. Naši šoli je bila letos dodeljena Francija, zato so bile vse aktivnosti in dejavnosti pripravljene tako, da so učenci spoznali to čudovito državo. Prvo šolsko uro je potekala predstavitev Francije ob prosojnicah in pogovor o njenih znamenitostih, nato so tri šolske ure potekale ustvarjalne delavnice po razredih. Prvošolci so izdelali makrone iz das mase in spoznali znane francoske pesmi, drugošolci so naredili slike Eifflovega stolpa z zobotrebci, tretješolci pa so v kuhinji spekli slastne francoske rogljičke s čokolado. Zadnjo šolsko uro so se vsi skupaj ponovno združili v učilnici, se posladkali s francoskimi rogljički, okrepčali s francoskimi štručkami in svoje znanje o Franciji preizkusili na kvizu. Vsi udeleženci kviza so za sodelovanje prejeli sladoled, zmagovalna ekipa pa je dobila še diplome za 1. mesto na kvizu “Lepo je biti Francoz”. Delovno soboto zaključujemo zadovoljni, s sitimi trebuščki in z nasmehom na obrazu. Veselimo pa se že 8. maja, ko bo na Glavnem trgu v Celju potekal zaključek projekta in se bo naša šola z izdelki na stojnici predstavila obiskovalcem. 

Hana Klakočer in Veronika Gračner

Dostopnost