V sredo, 27. 3. 2024, so na OŠ Frana Roša potekali 37. Roševi dnevi. Na prireditvi in delavnicah so se zbrali najboljši mladi literati iz cele Slovenije. Med njih sta bila izbrana kar dva učenca naše šole: Neža Selič iz 9. a in Matic Fridl iz 9. b. Oba sta prepričala komisijo, da so njune pesmi vredne pohvale in nagrade. Dan je bil za učence zelo pestro organiziran, saj so se nagrajeni učenci najprej skupaj družili v literarni delavnici, nato so si ogledali hišo Frana Roša in spoznali njegove sorodnike, udeležili so se otvoritve razstave šolskih glasil in na koncu še slavnostne podelitve nagrad petim najboljšim mladim literatom. Izredno smo ponosni, da je bila med pet najboljših izbrana prav naša učenka Neža Selič in se je kot mlada umetnica lahko predstavili širši javnosti v Glasbeni šoli Celje, kjer je potekala javna predstavitev finalistk.

Neža Selič je bila povabljena tudi na literarni dogodek v Center za poezijo Tomaža Šalamuna v Ljubljano, v torek, 2. 3. 2024, kjer so letošnje nagrajenke Roševih dni brale svoja nagrajena dela. Nagrajenke pa so prejele tudi zlato priznanje za literarne dosežke. Neža iskreno ti čestitamo in smo nate ponosni.
Dušica Doberšek

Ali sploh obstaja?

Pravijo, da lepa je ljubezen, ali sploh obstaja?
Bom jaz dobila to bolezen, ali sploh obstaja?
Ni princev, ne zares, ne gradov in ne princes,
bo on name jezen, ali sploh obstaja?
Iščem ga povsod, kličem na pomoč,
v žalosti vase lezem, ali sploh obstaja?
Izgubljena tavam naokrog, neskončen je ta krog,
zadel meč me je dvorezen, ali sploh obstaja?
Držal ga je on, udaril brez zavor,
zame ni ustrezen, ali sploh obstaja?
Želim si res močno, da bi mi bilo lepo,
postal moj srček je oprezen, ali sploh obstaja?
Zdaj vročica me zajema, sem malo zardela,
ob tem čustvu težko je biti trezen, ali sploh obstaja?

Neža Selič, 9. a

Očara me

Ob sebi jo čutim noč in dan, da me očara.
Za njo trpi cela dlan, da me očara.
Z njo svet se lepši zdi,
če tud’ gre tja v en dan, da me očara.
Z njo dobra je zabava,
saj imava samski stan, da me očara.
Z njo v mislih
niti malo nisem zbran, da me očara.
Zveni kot deklica zala
vendar to ni – to je moja kitara, ki me očara.

Matic Fridl, 9. b

Dostopnost