Pa smo tudi letos dočakali težko pričakovano Noč branja, ki je potekala v noči iz četrtka, 23. maja, na petek, 24. maja 2024. Tudi letošnje šolsko leto je bila udeležba na dogodku nagrada za vse učence, ki so med šolskim letom pridno brali knjige in osvojili Bralno značko.

V šoli smo se dobili ob 18. uri, si pripravili postelje in se razdelili v tri skupine. Tematika letošnjega dogodka je bil strip, zato smo si najprej pogledali primere stripov, se pogovorili o njegovih značilnostih in se tudi sami lotili dela. Vsaka skupina je izdelala svoj strip in ga nato predstavila ostalim učencem. Učiteljici, Alenka in Hana, sta stripe nato pregledali, ocenili in zmagovalni skupini podelili nagrado. Sledila je okusna večerja, privoščili smo si slastne pice, se odžejali s sokom in posladkali s sladico. Po večerji je sledilo iskanje skritega zaklada. Učenci so v šoli in njeni okolici iskali namige, ki so jih pripeljali do končnega namiga, s katerim so izvedeli naslov risanega filma, ki smo si ga ogledali pred spanjem. Sledil je krajši nočni sprehod z lučkami po Kompolah, umivanje zob, preoblačenje v pižame in ogled risanega filma z naslovom Zootropolis. Po ogledu filma smo utrujeni zaspali in se naslednje jutro zbudili ob 6. uri. Pospravili smo telovadnico, se preoblekli, si umili zobe, pojedli zajtrk in počakali na začetek pouka.

Letošnjo Noč branja zaključujemo zelo zadovoljni in smo mnenja, da je branje tisto, ki nas bogati, nam širi besedni zaklad in spodbuja domišljijo, zato bomo še naprej pridno brali in se prihodnje šolsko leto prav tako potrudili, da bomo dobili vstopnico za naslednjo Noč branja.

Hana Klakočer in Alenka Rezar

Dostopnost