V četrtek, 6. junija, so se osmošolci odpravili na letošnjo zaključno ekskurzijo na Gorenjsko. V zgodnjih jutranjih urah smo se z avtobusom odpeljali do Avsenikovega muzeja v Begunjah. Očarani nad zgodbami o najbolj znanem slovenskem ansamblu smo nadaljevali v Vrbo, kjer smo spoznavali rojstno hišo dr. Franceta Prešerna in se nasmejali duhovitemu vodiču.

Sledil je romantični sprehod ob Blejskem jezeru in skupinsko fotografiranje. Z avtobusom smo se odpeljali naprej do Osnovne šole v Bohinjski Bistrici, kjer smo pojedli okusno kosilo in spoznali g ravnateljico tukajšnje šole in nekatere učence. Sledila je vožnja do izhodišča za pot do slapa Savice. Pot nas je vodila čez preko 540 stopnic do mogočne gmote vodne zavese, ki se je bobneče metala čez strme skale v sotesko pod našimi nogami.

Spustili smo se po poti nazaj na izhodišče in z avtobusno dostavo do Ukanca, kjer smo se vkrcali na električno ladjico iz leta 1966 in se odpeljali po 4,5 km dolgem Bohinjskem jezeru na drugo stran. Tam so najpogumnejši učenci namočili noge v 14. st. toplo vodo Bohinjskega jezera. Nato smo se usedli na avtobus, ki nas je popeljal nazaj proti domu. Odličen izlet je bil to, pester, zanimiv, športen, nasmejan, v krasnem vremenu in s pridnimi učenci osmošolci.

Dostopnost