V četrtek, 28. 9. 2017, so imeli učenci 7. razreda kulturni dan v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, katerega glavna cilja sta promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja ter spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja knjižnic.

Ob 7.40 uri smo se zbrali pred šolo in se napotili proti železniški postaji Štore, od koder smo se z vlakom odpeljali v Celje. Obiskali smo Osrednjo knjižnico Celje, kjer nas je sprejela knjižničarka, gospa Mojca. Predstavila nam je knjižnico, gradivo, ki ga imajo, kako je razporejeno na oddelku za otroke in mladino, kako se učenci vpišejo v knjižnico in kako si lahko s knjigomatom sami izposojajo in vračajo gradivo. Učenci so se prav tako imeli možnost preizkusiti v reševanju knjižnih ugank. Ob koncu obiska so vsi sedmošolci v dar prejeli knjigo Zvezde vabijo, ki jo je napisal Miha Mazzini.

Sledil je voden ogled v Muzeju novejše zgodovine Celje, pred tem pa okrepitev z malico. Ogledali smo si Hermanov brlog igrač in razstavo Živeti v Celju. Polni novih spoznanj smo se odpravili proti šoli.

Dostopnost