1. maja 2018 je bila na Krekovem trgu v Celju zaključna prireditev projekta Evropska vas.

Naša šola že vrsto let sodeluje v projektu in se udeležuje na zaključni prireditvi. Letos smo spoznavali majhno otoško državo Malto.

Čez šolsko leto smo učence seznanjali z malteško kulturo, kulinariko, bogato zgodovino, običaji, navadami, glasbo, športom in posebnostmi. Izdelke, nastale čez šolsko leto, smo razstavili na stojnici. Mimoidoče smo razveseljevali z degustacijo značilne malteške pomarančne marmelade. Razdelili smo jim tudi malteške zastavice, ustekleničen pesek in zloženke z značilnostmi Malte.

Vsako leto se na odru predstavimo tudi s točko. Letos so nas zastopale drugošolke s tradicionalnim malteškim plesom. Odlično so odplesale in požele velik aplavz.

Če ste prireditev zamudili, se oglasite v nakupovalni center City Center Celje, kjer bo poleg ostalih razstavljenih tudi nekaj naših večjih izdelkov. Vabljeni!

V galeriji si oglejte utrinke s prireditve.

Aleksandra Kovačič