Kulturni dan za 8. razred

V četrtek, 20. 9. 2018, se je avtobus, napolnjen z lepo oblečenimi osmošolci, odpeljal v prestolnico. V okviru kulturnega dne so si učenci ogledali Slovensko narodno galerijo, kjer so imeli preko vodenega ogleda možnost občudovati najlepša slovenska likovna dela – od srednjeveške nabožne umetnosti in s simboli napolnjenimi baročnimi slikami, romantičnih upodobitev slovenskih turističnih biserov in družinskih portretov, do realističnih umetnikov in osupljivih impresionističnih podob iz kmečkega življenja.

V Slovenski narodni galeriji smo dobro spoznali slovensko likovno umetnost, v ljubljanski Operi pa je na nas čakala drugačna umetnost – glasba in igra. Prisluhnili smo Rossinijevi komični operi Seviljski brivec, kjer smo se nasmejali zaljubljenemu grofu Almavivu, ki se s pomočjo zvitega Figara na vse pretega trudi, da bi osvojil lepo Rozino, ki jo skrbnik don Bartolo skriva pred snubci. Zabavale so nas njihove norčije in spletke, občudovali smo zanimivo kostumografijo in se čudili izjemnim glasovnim razponom nastopajočih opernih pevcev.

Po predstavi smo se polni kulturnih vtisov in s spoznanjem, da opera ni »neko kričanje«, odpravili nazaj proti Štoram.

Tonja Preložnik

      

    

Dostopnost