V torek, 4. decembra 2018, je na naši šoli potekala prireditev, ki je spremljala bogato založeno božično tržnico. Mize so se šibile pod težo različnih božičnih darilc, med katerimi so jih imeli obiskovalci možnost izbrati za kakšen darovan evro, ki bo obogatil šolski sklad.

Ob četrti uri je v mali telovadnici potekala praznično obarvana prireditev, ki sta jo povezovali sedmošolki Neja Drgajner in Zoja Šuster. Dvorano, ki je bila zasedena do zadnjega kotička, so najprej pozdravili učenci, ki obiskujejo otroški pevski zbor. Vesele melodije so ponesli med gledalce, ki so z veseljem prisluhnili najmlajšim osnovnošolcem, ki so zapeli praznični pesmi Snežak in Želimo vas srečen božič. Na odru so se zvrstili nadobudni instrumentalisti (na harmoniki sta navdušila Aljaž Vrečko in Dunja Bursać, na flavti pa nas je začarala Ajda Vouk), razigrani plesalci iz drugega razreda, recitatorka Katarina Kočevar, ki nas je spomnila na zimske čase, prisluhnili pa smo tudi duetu Maše Tovornik in Žive Zimšek, ki sta osupnili s pesmijo Lepa si, in duetu Zale Zupan in Nike Drobne s pesmijo Ne bodi kot drugi, ki vedno znova ganeta poslušalce.

Našo božično-novoletno srečanje je nepozabno zaključil nastop mladinskega pevskega zbora s pesmima Nekoč nekje in Say something.

Za slovo je prijetno druženje zaokrožilo novoletno voščilo gospe ravnateljice, ki je vsem zaželela vse dobro v prihajajočem letu, nastopajočim pa čestitala za odličen nastop.

 

Tonja Preložnik

Dostopnost