V četrtek, 7. marca, smo se učenci devetih razredov odpravili v Ljubljano. V prenatrpanem avtobusu z dobrim vzdušjem je pot minila zelo hitro. Malo pred deveto uro smo prispeli v prestolnico in se peš odpravili v Hišo eksperimentov. Po toplem sprejemu smo se zapodili v izvajanje raznih poskusov in v nekaterih tudi tekmovali. Čas je prehitro minil in že smo se morali odpraviti dalje. Pot do naslednje postaje nas je vodila skozi čudovite ljubljanske ulice in Prešernovega trga. V bližnjem parku smo pojedli malico in siti odkorakali v Hišo iluzij. Po nekaj začetnih navodilih in iluzijah smo se razdelili v dve ekipi in začeli preizkušati ter opazovati številne iluzije. Po končanem ogledu in skupinski fotografiji smo se vkrcali nazaj na avtobus in se vrnili domov.

Urban Korenjak, 9. a

Fotoutrinke si lahko pogledate na Hiša eksperimentov in Muzej iluzij

Dostopnost